Pilotluk Eğitimi için Dil Yeterlilik; FAA ATPL uçuş eğitimi programlarımıza katılmak isteyen öğrencilerimizin; en az Intermediate (orta) seviyede İngilizce dil yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

Amerika’daki pilotluk okulları öğrencilerden TOEFL, IELTS gibi bir sınav sonucu istememektedir. Ancak pilotluk eğitimi için en önemli kriter İngilizce olduğu için, kayıt işlemleriniz sırasında danışmanlarımız tarafından sizlere bir İngilizce testi uygulanır. İngilizce seviyeniz aranan değerlerin altındaysa, bununla ilgili gerekli yönlendirmeler tarafınıza sağlanır. Eğer aranan değerlerde bir seviyeye sahipseniz, işlemleriniz devam eder.

İngilizce seviyesi istenilenden daha düşük bir düzeyde olan öğrenciler için danışmanlarımız Pilotaj okulu ile bir dil okulunu birleştirip öğrenciye uygun bir program sunar. Öğrenci hem dilini geliştirir hem de pilotaj eğitimini tamamlar. Öğrencimiz, öncelikle seviyesine göre seçeceğimiz süre boyunca (4 haftadan 36 haftaya kadar) dil eğitimi programı alır. Bu eğitimi tamamladıktan sonra da pilotaj programına geçişi sağlanır.

Bilgi Formu