Avustralya dil okulları, kaliteli ve yüksek standartlarla İngilizce öğrenirken aynı zamanda çalışarak yaşam masraflarını karşılamak isteyen öğrenciler için ideal bir alternatiftir. Üniversiteye geçiş programlarımız Pathway ile uluslararası öğrencilere konularında gerekli akademik yetenekleri kazandırmak ve lisans ya da yüksek lisans programları için gerekli İngilizce seviyesini kazanmalarını sağlamak ve başka bir ülkedeki öğrenci yaşamına ayak uydurabilmelerini sağlamak amacı ile yardımcı oluyoruz.

Avustralya’da İngilizce eğitim veren birçok zincir ve butik dil okulu bulunur.
Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Avustralya’yı dil eğitimi almayı tercih etmesindeki en büyük etkenler, dil okullarının kalitesinin yüksek olması ve yaşam masraflarının ana dili İngilizce olan diğer ülkelere kıyasla düşük olmasıdır. Avustralya fakülte ve üniversitelerine giriş başvurusu için gerekli dil ve akademik becerileri geliştirin.

Pathway programları ile akademik bir diploma, sertifika yabda not sahibi olmazsınız ancak bu programlar ile birçok üniversiteye direkt olarak geçiş hakkına sahip olabilirsiniz. Tek bir akademik programa yönelik programlar olabileceği gibi birçok program öğrenciler program sonunda farklı akademik alanlara geçiş imkânı sunuyor.

Avustralya hükümeti, pandemi sebebi ile zor günler geçiren hem çalışan hem de işverenlere destek olmak amacı ile geçici bir süreliğine belirlenen sektörlerde çalışan veya çalışmak isteyen öğrencilerin resmi çalışma izinlerinde esneklik yapılması kararı alındı. Alınan bu karar göre, 14 gün süresi içerisinde 40 saatlik olarak belirlenen çalışma saatleri, belirli sektörlerde çalışacak öğrenciler için, bazı sınırlamalar dâhilinde, saat sınırlaması olmadan uygulanmaya başladı.

Avustralya’da mezuniyet sonrası verilen çalışma izni, alınan eğitimin süresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Avustralya’da sertifika ve diploma programından mezun olan öğrenciler 1 yıldan 3 yıla kadar oturma ve çalışma iznine sahip olabilmektedirler.

Avustralya dil okullarının maliyeti İngiltere ve Amerika ile kıyaslandığında, oldukça makul kabul edilir. Avustralya dil okulu fiyatlarının düşük olmasının en büyük nedenleri Avustralya dolarının değeri ve Avustralya’nın Türk öğrencilere verdiği yasal çalışma iznidir. Büyük şehirleri, dost canlısı ve misafirperver insanları ile Avustralya’da kendinizi yerel halkın bir parçası gibi hissedeceksiniz.

Avustralya’nın güzel şehirlerinde, boş zamanlarınızı plajlarda sörf yaparak ve güneşin tadını çıkararak geçirmek için birçok fırsatınız olacak.