1. Yüksek Eğitim Kalitesi

Amerika, pilotluk eğitimi için tam bir sektör merkezidir. Eğitim için en uygun iklim koşullarına sahip olması sebebiyle, pek çok pilotluk okulu özellikle Miami bölgesinde bulunmaktadır. Bu okullar, yüksek eğitim kalitesine sahip okullardır.

Pilotluk eğitimi için Amerika’yı tercih eden öğrenciler, Türkiye ve Avrupa’nın aksine uluslararası havaalanlarının eğitim uçaklarına açık olması ve bunun getirdiği özgüven ve tecrübeyi edinirler. Bunun yanında onarım ekibinin okulların bünyesinde olması sebebiyle, eğitiminiz aksamadan devam edecektir.

2. Uygun İklim Koşulları

Amerika’daki pilotluk okullarının bulunduğu bölgelerdeki iklim koşulları, uçuş yapabilmeye oldukça müsaittir. İklim koşullarının uçuşa elverişli olması sebebiyle öğrenciler, eğitimleri aksamadan yoğun bir şekilde uçabilirler. Ayrıca bölgenin coğrafi yapısı, iniş-kalkışlar için çok sayıda pist seçeneği sunar.

Pilotluk eğitimi alırken, hatta pilot olarak çalışıyorken, uçuşlar arası sürenin uzunluğu bir dezavantajdır. Adaylar, tazeleme uçuşlarına ihtiyaç duyarlar. Miami Bölgesi, uçuşa müsait en mükemmel havayı sunar.

3. Daha Kısa Sürede Pilot Olma Şansı

Pilotluk kariyerinize en hızlı şekilde başlayabilmenizin yolu, eğitiminizi Amerika’da almaktan geçmektedir. Eğitim uçuşlarınızı ne kadar kısa bir sürede tamamlarsanız, o kadar hızlı bir şekilde ticari pilotluk kariyerinize başlayabilirsiniz.

Okulumuzun bulunduğu bölge, öğrencilerin eğitim uçuşlarını kısa sürede tamamlayabilmeleri için en uygun hava koşullarına sahiptir. Böylece 6-8 ay gibi kısa bir süre içerisinde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

4. Çift Lisans Avantajı

Amerika’daki pilotluk eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, FAA lisansına sahip olurlar. Convert (çevrim) işlemi yaparak bu lisansı JAA veya EASA lisansına çevirmek de mümkündür. Böylece pilot adayı, kısa bir süre içerisinde çift lisansa sahip olabilir.

5. Eğitim Alırken Pilotluk İngilizcesini Öğrenme Şansı

Hepimizin bildiği gibi havacılığın ana dili İngilizcedir. Amerika’da alacağınız pilotluk eğitimi sırasında, mesleğinizin temel teknik terimlerini Amerikalı uçuş eğitmenlerinizden öğreneceksiniz. Ayrıca, Amerika’da alacağınız pilotluk eğitimi sırasında kullanacağınız dil İngilizce olacağı için havacılık İngilizcesine rakiplerinizden çok daha iyi bir şekilde hakim olacaksınız.

6. Daha Ekonomik Maliyetlerle Pilotluk Eğitimi Alma Şansı

Amerika’daki pilotluk okulları, EASA ülkelerindeki okullara göre daha uzun süreli uçuş saatini, daha ucuz maliyetlerde sunmaktadır.

Bilgi Formu