Avusturya’da Üniversite okumak Türk öğrencilerine birçok avantaj sunmaktadır. Avrupa’nın eğitim için talep gören ülkelerinden biri olan Avusturya, ülkemize yaklaşık 3 saat mesafededir. Uluslararası üniversite öğrencileri Avusturya’nın kültürel ve tarihi yapısından oldukça etkilenmektedirler. Ülkede iki dil konuşulduğundan hem Almanca hem İngilizcenizi aynı anda geliştirebilirsiniz.

Avusturya üniversitelerin eğitim kalitesi oldukça yüksek olmasına karşın, okulların maliyetleri düşünüldüğünde diğer ülkelere hatta ülkemize göre daha ekonomik olduğu görülmektedir. Kariyeriniz ve geleceğiniz için okuduğunuz okulun prestijli olması önemlidir. Özellikle Viyana’daki üniversiteler geniş eğitim programı seçenekleriyle dünyada tanınmış saygın okullardır. Avusturya’da lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir ve okulların YÖK denkliği vardır. Üniversite ya da master eğitimi tamamlamış olan öğrencilere 1 yıl oturum ve çalışma izni verilmesi iş tecrübesi edinmeniz için avantajdır.

Avusturya’da üniversite eğitimi alabileceğiniz okul ve bölüm seçenekleri oldukça geniştir. Avusturya’da lisans eğimi mühendislik, işletme ve ekonomi gibi bölümler için 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıl ve doktora eğitimi 3 yıllık süreçlerden oluşmaktadır. Tıp, diş hekimliği, hukuk gibi bölümlerin lisans eğitim süreleri ise farklılık göstermektedir.