Amerika’da Pilotluk Eğitimi için Başvuru Şartları; Amerika’da pilotluk eğitimi almak isteyen adayların sahip olması gereken bazı ön şartları bulunmaktadır:

  • 18 yaş ve üzerinde olmalısınız.
  • İngilizce seviyeniz en az Intermediate (Orta) düzeyde olmalıdır. (Yeterli olmayan adaylara İngilizce kurs takviyesi yapılmaktadır.
  • En az lise mezunu olmalısınız.
  • Medical Class 1 sağlık muayenesinden “Pilotluğa Elverişlidir” raporuna sahip olmalısınız. ( Amerika’daki okulumuzun anlaşmalı olduğu klinikte alınabilmektedir.)

Amerika’da Pilotluk Eğitimi Almak İçin Üniversitede Hangi Bölümü Bitirmiş Olmalıyım?

Amerika’da pilotluk eğitimi alabilmeniz için mezun olduğunuz bölümün herhangi bir önemi yoktur. Ancak mühendislik, fizik gibi alanlarda üniversite eğitimi almış adaylar, teorik eğitimleri sırasında daha rahat olacaklardır.

Amerika’da Pilotluk Eğitimi İçin Boy – Kilo Şartı Nedir?

Pilotluk eğitimi almak isteyenler adaylar için herhangi bir boy-kilo şartı bulunmamaktadır. Bu tarz fiziksel özellikler yalnızca öğrencinin kullanacağı eğitim uçağının türünü etkiler.

Pilotluk Eğitimi Almak İçin Yaş Sınırı Nedir?

Amerika’da pilotluk eğitimi almak isteyen adayların en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Bunun dışında eğitim için herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak bir pilot olarak işe başlamak istediğinizde, başvuru yapmayı düşündüğünüz havayolu firmasının kendisine özel bir yaş sınırı olabileceğini unutmamalısınız. Bu sınır genellikle 18-39 yaş aralığı olmaktadır.

Bilgi Formu